Nogometaši Karlovca 1919 osvajači su Kupa za područje Nogometnog saveza Karlovačke županije. U finalnoj utakmici, odigranoj na stadionu “Branko Čavlović Čavlek”, u sklopu manifestacije ‘Dan nogometa NSKŽ-a’, pobijedili su Ogulin sa 4:0.

‘Plavo-bijeli’ su bili apsolutno bolji protivnik i zasluženo osvojili pobjednički pehar. Ogulinci su parirali prvih dvadesetak minuta. Prvu priliku imao je Ogulin u 8. minuti preko Tomislava Cindrića, a onda je Karlovac 1919 poveo. Štefančić je s ruba kaznenog prostora pogodio vratnicu, na odbijenu loptu najbrže je stigao Mamić, kojeg Ogulinci ruše i sudac pokazuje na bijelu točku. Kapetan Štefančić bio je siguran i u 19. minuti ‘plavo-bijeli’ su poveli 1:0. Dvije prilike nakon toga propustio je Mamić, no u 33. minuti lijepim udarcem s dvadesetak metara pogodio je za 2:0. Odmah u prvoj minuti nastavka Turkalj je glavom zabio za 3:0. U 78. minuti Mamić je svojim drugim golom postavio konačnih 4:0, a u 84. minuti Poljak je pobjegao obrani ‘plavo-bijelih’, krenuo sam prema Demiroviću, Pausić ga je srušio i zaradio isključenje.